Haber

Tüyap Bursa Kitap Fuarı 20. Kez Kapılarını Açmaya Hazırlanıyor

Tüyap Bursa Fuarcılık A.Ş. tarafından hazırlanan Bursa 20. Kitap Fuarı. Türkiye Yayıncılar Birliği ve Bursa Ticaret ve Sanayi Odası işbirliğiyle, Bursa Büyükşehir Belediyesi, Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Bursa Uludağ Üniversitesi’nin desteğiyle 11 – 19 Şubat 2023 tarihleri ​​arasında gerçekleştirilecek. Tüyap Bursa Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nin ortası.

Kurulduğu yıldan bu yana bölgenin kültürel yaşamına değerli katkılar sağlayan Bursa 20. Kitap Fuarı, 300’e yakın yayınevi ve sivil toplum kuruluşunu ağırlayacak.

Kültür şehri Bursa’da 20. yıl heyecanı

11 Şubat Cumartesi günü açılacak ve dokuz gün boyunca devam edecek olan fuarda yazarlar, panel, söyleşi, atölye ve çocuk etkinliklerinden oluşan kültürel etkinlikler ve imza günlerinde okuyucularıyla buluşma fırsatı bulacak. Fuarın konukları arasında Ahmet Ümit, Behiç Ak, Bülent Uzuner, Ercan Kesal, Selim Erdoğan, Emrah Safa Gürkan, Levent Gültekin, Enver Aysever, Erol Mütercimler, Adnan Özyalçıner, Murat Menteş, Sinan Akyüz, Miyase Sertbarut, Mavisel Yener, Engin Alan, Ayşe. Erbulak, Ali Türkşen, Haydar Ergülen, Atilla Dorsay, Talha Uğurluel, Ataol Behramoğlu, Emre Kongar, Üstün Dökmen ve daha nice değerli yazar, şair ve bilim insanı. Bursa Kitap Fuarı’nda çocuklara ve gençlere yönelik söyleşiler, konserler ve atölye çalışmaları da olacak.

Bursa Kitap Fuarı bir kültür şöleni

B Bursa Kitap Fuarı’nın bölge için değerli bir kültür şöleni olduğunu ve okuma alışkanlığına olumlu katkı sağladığını belirten Tüyap Fuarcılık İmal A.Ş. Genel Müdür İlhan Ersözlü, düzenlendiği ilk yıldan bu yana Bursa ve çevre illerden yaklaşık 4 milyon okuyucuyu ağırladıklarını belirtti. Fuarın 20. yıl dönümü için heyecanlı olduklarını sözlerine ekleyen Ersözlü, “Bursa Kitap Fuarı, öğrencilerin, gençlerin, yetişkinlerin ve her yaştan emekli okuyucunun ilgi gösterdiği, her zaman kalabalık sohbetlerin ve imzaların olduğu bir fuar. Bu yıl, bu 20. yıl coşkusunun katlanarak artmasını bekliyoruz. 9 gün boyunca birbirinden değerli yazar, çizer ve kültür insanları ziyaretçilerimizle buluşacak, etkinlikler, söyleşiler ve imza günleri gerçekleştirilecek. Tüm kitap severleri coşkumuzu paylaşmaya davet ediyoruz. Fuarımızın hazırlanmasında yıllardır iş birliği içinde olduğumuz Bursa’daki tüm kurum ve kuruluşlarımıza bu vesileyle teşekkür etmek istiyorum.

Bursa Kitap Fuarını Takip Edin

Fuarla ilgili en güncel haberler, konuk yazarlar, ulaşım bilgileri, etkinlikler ve imza günleri www.bursakitapfuari.com’da; facebook/tuyapkitapfaari, twitter/bookfair ve instagram/bookfair hesaplarından erişilebilir. Ayrıntılı etkinlik programı ve imza günleri listesi fuar web sitesindeki ‘Etkinlik Takvimi’ sekmesinden takip edilebilir.

Ücretsiz olan Bursa Kitap Fuarı, son gün hariç 10.00 – 19.30, kapanış günü olan 19 Şubat’ta ise 10.00 – 19.00 saatleri arasında ziyaret edilebilir.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu