Haber

Komşu kuyumcudan ‘camdan hırsızlık’ iddiası

MANİSA’da, altın takası yaptıkları komşuları MG’nin bir ayda 6 kez camlarından 270 gram altın çaldığını iddia eden kuyumcu kardeşler Esad Ömer Karaköse (38) ve İlknur Baydar (45) şikayetçi oldu. güvenlik kamerası görüntüleriyle polis. Şikayet üzerine işyerinde sayım yapılan ve gözaltına alınan kuyumcu MG, yapılan kontrolün ardından serbest bırakıldı. Suçlamaları reddeden MG, “Kuyumcular arasında altın takası böyle yapılıyor. Vitrinden ödünç aldığım altını müşteriye göstermek için dükkânıma götürdüm. Alırken hırsızlığa karşı üzerini örttüm. altını çalmadı.”

Olay, Şehzadeler semtindeki Kuyumcular Çarşısı’nda meydana geldi. İddiaya göre 7 Ocak’ta vitrindeki altın takıların bir kısmının eksik olduğunu fark eden kuyumcu kardeşler Esad Ömer Karaköse ve İlknur Baydar güvenlik kamerası kayıtlarını inceledi. 2 kardeş, altınları güvenip birbirleriyle takas ettikleri komşuları MG’nin çaldığını iddia etti. Geçen ay aynı yöntemi 6 kez kullandıklarını ve 270 gram altın çaldıklarını öne süren kardeşler, kuyumcudan şikayetçi oldu. Şikayet üzerine MG’nin iş yerine operasyon düzenleyen polis, nüfus sayımı yaptı. Dün gözaltına alınan MG, işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi; Adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

‘ÜRÜNLERİMİZİ GARANTİLİ VERİYORDUK’ Mağdur olduklarını savunan İlknur Baydar, “Vitrindeki bazı işlerimizin eksik olduğunu anladık. Konuşunca işlerimizin satılmadığını anladık. İncelediğimizde güvenlik kameralarından 30 yaşındaki komşumuzun penceremizden eserimizi çaldığını anladık.Bu komşumuza çok güvendik,arkadaşımız gibi baktık.Kamera görüntülerini inceledikçe daha çok sahneler ortaya çıktı. Baktım eserlerimizin daha önce de aynı kişi tarafından çalındığını gördük.Şu ana kadar 270 gram altınımızın çalındığını fark ettik.Geçmişte bir çok eksik eser olduğunu da anladık.Polis ekipleri bu konuda çalışmalarını sürdürüyor.Yardımcı Yardımcısı Yaptığımız işleri hediye anlamında müşterisine göstermek için alıyordu.Biz ona çok güvendiğimiz için işlerimizi konsinye olarak veriyorduk.Oysa ürünlerimizi bize göstermeden tepsilerin ortasına sıkıştırıyordu. … Bunu yeni fark ettik.” Esad Ömer Karaköse’nin “Çok güvendiğimiz, hatta Kuyumcular Çarşı’da tek güvendiğimiz kişiydi. Dükkanımızı ona emanet ediyor. Kendimize çok güvendiğimiz için masalara bile bakmadık” .Şu kadar gram diyerek alıp götürüyordu biz de deftere yazıyorduk.Son zamanlarda yetişiyorduk.Kameralara dönüp baktığımızda ürünlerimizi aralarına sıkıştırarak aldığını gördük. Bize sormadan tepsiler. Maddi olarak değil manevi olarak yıkıldık” dedi. ‘KUYUMUN ORTASINDA ALTIN ​​ALIŞVERİŞİ BÖYLE YAPILIYOR’

Kendisine yöneltilen suçlamaları kabul etmeyen MG, “Kuyumcular arasında altın takası böyle yapılıyor. Vitrinden ödünç aldığım altını müşteriye göstermek için dükkânıma götürdüm. Alırken üzerini örttüm” dedi. Herhangi bir hırsızlığa karşı. Altını ben çalmadım.”

hafikhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu