Dünya

Hepsiburada Yönetim Kurulu Başkanı Hanzade Doğan, Davos’taki yapay zeka yatırımlarını konuşacak

Hepsiburada Yönetim Konseyi Lideri Hanzade Doğan, Davos’ta düzenlenecek Dünya Ekonomik Forumu Yıllık Toplantısı kapsamında gerçekleştirilecek olan “Yapay Zekaya Dikkatle Yatırım Yapmak” başlıklı panelde konuşmacı olarak yer alacak.

Hepsiburada’nın haberine göre her yıl Ocak ayında İsviçre’nin Davos kentinde düzenlenen Dünya Ekonomik Forumu (WEF) Yıllık Toplantısı bu yıl 16-20 Ocak 2023 tarihlerinde yapılacak. Dünyanın önde gelen cumhurbaşkanları, iş insanları, akademisyenler, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve medya mensuplarını bir araya getiren Forum’un bu yılki teması “Parçalanmış Bir Dünyada İşbirliği” olarak belirlendi. Forum’da bu yıl küresel sorunların analizine yönelik işbirlikleri için fikirlerin paylaşıldığı oturumlar düzenlenecek.

Hepsiburada Yönetim Kurulu Başkanı Hanzade Doğan da bu yıl Davos’un en dikkat çekici oturumlarından birinde konuşmacı olarak yer alacak. 18 Ocak Çarşamba günü Türkiye saati ile 15.15-16.00 saatleri arasında “Yapay Zekaya Özenle Yatırım Yapmak” başlığı altında gerçekleştirilecek olan oturumun moderatörlüğünü Axios Baş Teknoloji Raportörü Ina Fried ile C3.AI Başkanı ve CEO’su üstleniyor. Memur (CEO). ) Thomas Siebel, Data Kind CEO’su Lauren Woodman, Breyer Capital’in Kurucusu ve CEO’su Jim Breyer ve Dünya Ekonomik Forumu Yönetim Konseyi Üyesi ve Yapay Zeka ve Makine Öğrenimi Lideri Kay Firth-Butterfield.

Yatırımcıların yapay zeka gibi teknolojilerden faydalarını en üst düzeye çıkarabilmeleri ve sosyal risklerini azaltabilmeleri için yapılması gerekenlerin ele alınacağı panelde Hanzade Doğan, yapay zeka ve buna bağlı yeni teknolojilere yapılan yatırımlar ve sektörün geleceği hakkında açıklamalarda bulunacak. Hepsiburada örneğinden hareketle yapay zekanın sorumlu kullanımıyla elde edilecek sosyal ve ekonomik kazanımlar. .

Dünya Ekonomik Forumu tarafından düzenlenen “Yapay Zekada Sorumlu Yatırım Girişimi” ile doğrudan temas halinde gerçekleştirilecek oturumda hükümet, özel sektör ve sivil toplum kuruluşlarından yöneticiler ile basın mensupları yer alacak. dinleyiciler olarak.

gaziosmanpasa-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu