Ekonomi

Dijital dönüşüm yeni fırsatlar sunuyor

BURSA (İGFA) –İletişim Yazılım tarafından düzenlenen ve sektör liderlerini, uzmanları ve akademisyenleri bir araya getiren ve dijital dönüşümün fabrikalara etkisinin tartışıldığı etkinlikte yeni teknolojilerin, otomasyonun, veri analitiğinin ve yapay zekanın fabrika operasyonlarına nasıl entegre edildiği konuşuldu.

Etkinlikte ayrıca uzmanların sunumları, söyleşileri ve kendi fabrikalarındaki dijital dönüşüm uygulamalarını aktaran profesyoneller de hazır bulundu.

İletişim Yazılım’ın Almira Otel’de düzenlediği “Geleceğin Fabrikalarında Dijital Teknolojiler ve Endüstri 4.0 Uygulamaları” konulu etkinlikte konuşan İrtibat Yazılım Yönetim Konseyi Lideri Tuncer Hatunoğlu, “Geleceğin fabrikaları, geleceğin fabrikalarının getirdiği belirsizliklerle karşı karşıya kalırken; dijital dönüşüm konusunda da büyük fırsatlar sunuyorlar.Bu konferansta, “Kesme profesyonellerine ve karar vericilere bu belirsizliklerle başa çıkmak ve fırsatları değerlendirmek için gerekli bilgi ve içgörüleri sağlamayı amaçladık. Ayrıca fabrikaların dijital dönüşüm yolculuklarında başarıya ulaşmak için nasıl bir yol izlemeleri gerektiğini paylaşarak katılımcılara ilham vermeyi amaçlıyoruz.”

Fabrika yönetim sistemleri (MES) ve iş süreçleri yönetimi (BPM) gibi kilit konuların ele alındığı etkinlikte, başarılı dijital dönüşüm için stratejik yaklaşımlar, teknoloji entegrasyonu ve verimlilik artışı konularında pratik bilgiler sunuldu.

İletişim Yazılım tarafından tasarlanan ve yenilikçi teknolojilerin sergilendiği maket fabrika ve fuar alanı da katılımcıların ilgisini çekti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu