Yaşam

Çocuklar Duymuyor’daki ‘Dekolteli Kafa’ Selçuk Bey’in Mehmet Auf Yıllar Sonra Ortaya Çıktı!

Bir dönemin efsane dizisi Çocuk Duymasın’dan ‘dekolteli’ lakaplı Selçuk Bey’i hepiniz hatırlarsınız. Mehmet Auf’un canlandırdığı Selçuk Bey, Meltem’in şirketinde yöneticilik yapıyordu. Çocuklar Duymasın dizisiyle tanıdığımız Mehmet Auf uzun süre ekranlarda yer almasa da yıllar sonra karşımıza çıktı.

Dönemin efsane dizilerinden Çocuk Duymasın’ı mutlaka izlemişsinizdir.

2002-2019 yılları arasında yayınlanan dizi, birçok karakteriyle hala unutulmazlar arasında yer alıyor. Bunlardan en bilineni ise Meltem’in işyerindeki müdürü Selçuk Bey!

Vatan Şaşmaz’ın canlandırdığı Engin karakteriyle ayrılmaz bir ikili olan Selçuk Bey, kel olduğu için Engin tarafından ‘dekolteli kafa’ lakabıyla anıldı.

Dizinin yeniden çekimlerinde de rol alan Selçuk Bey’i Mehmet Auf canlandırırken, Auf’u Çocuk Duymasın dışında çok az rolde gördük.

Diziden ayrıldıktan sonra tenha bir hayat yaşayan Mehmet Auf’un şimdi ne yaptığını merak ederken, bambaşka bir mesleğe adım attı.

ODTÜ’de Makine Mühendisliği eğitimi aldıktan sonra California Polytechnic Devlet Üniversitesi Çevre Bilimleri Fakültesi’nde Yapay Zeka üzerine yüksek lisansını tamamlayan Auf’un, kendisini eğitime adadığı söylenebilir.

Akademik çalışmalarını Türkiye’de sürdüren Auf, ODTÜ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü’nde MBA eğitimini tamamladıktan sonra kariyerine ODTÜ ve Bilkent gibi üniversitelerde öğretim görevlisi olarak devam etti.

Son olarak TRT 2’de yayınlanan “Şeytanın Avukatları” programını hazırlayıp sunan Mehmet Auf, kariyerine motivasyon konuşmacısı olarak devam ediyor ve kişisel gelişim alanında birçok kitap yazdı.

Çeşitli organizasyonlarda görev alan Mehmet Auf, meslek ve eğitim hayatına dair pek çok tecrübesini izleyicilerle paylaşıyor.

haberpatnos.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu